Aplikacje do raportowania błędów

Aplikacje typu open source:

Bugzilla – oprogramowanie utworzone przez fundację Mozilla w formie witryny internetowej udostępniane do użytku dla projektów otwartych jak i komercyjnych.
Błędy w tej aplikacji mogą być zgłaszane przez każdą osobę (klient, analityk, tester, programista). Po wstępnym unormowaniu formy błędu można przydzielić do programisty. Programista ma możliwość cofnięcia błędu, określenia że to nie jest błąd, przekazać do ponownego testu. W każdym momencie każdy użytkownik może dodać komentarz do błędu oraz dodać załącznik z błędem. Po zamknieciu / poprawie błędu zawsze jest możliwość otwarcia ponownie błędu.

JIRA – oprogramowanie utworzone przez firmę Atlassian Software Systems w formie witryny internetowej. Dla projektów nie komercyjnych jest darmowa natomiast dla commercial customer jest płatna.
Typy zgłoszeń możliwe do utworzenie przez klienta: Task, SubTask, New CR, Improvement, Requirment, Bug i wiele innych typów złoszeń.
Przebieg zgłoszeń jest podobny jak w przypadku działania aplikacji Bugzilla natomiast w JIRA można tworzyć indywidualne workflow dla typu zgłoszenia.